Son Haberler
HİZMETLERİMİZ

TAAHHÜT

Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz, kömür, linyit, fuel oille kıyaslanmayacak oranda pratik ve temiz bir yakıttır. Doğalgaz, kokusuz, kül ve artığı olmayan, aynı zamanda güvenli bir yakıttır. Yapacağınız çok basit; Düğmeye basın, doğalgaz rüyanızı gerçekleştirin. Doğalgaz diğer yakıtlarla karşılaştırıldığında hem ucuz, hem de daha verimlidir. Doğalgaz bütçenizi sarsmadan dünyanıza sevimli bir sıcaklık armağan eder.

Avantajları:
- Yakıt kaybını en aza indirir.
- Uzun zaman dilimi içinde aynı ısınma kalitesi elde edilebilir.
- Yanma verimi yüksektir.
- Ön yakıt hazırlama masrafı yoktur.
- Lpg tüpleri gibi patlama tehlikesi ve basınçlı parça tesiri yoktur.

Kalorifer Tesisatı

Binanızda kalorifer sistemi dış hava sıcaklığı 12 C ve altına düştüğü zaman yakılmalıdır, dış hava sıcaklığı 12-15 C arasında olduğu zamanda ise kalorifer sistemi kısıtlı yakılmalıdır. Dış hava sıcaklığı 15 C ve üzerinde ise kalorifer yakılmamalıdır.

Evlerde oturma odaları ve salonlar yaklaşık 22 C, Merdiven, Mutfak, Tuvalet 15 C, yatak odası 20 C olacak şekilde ısınma sağlanmalıdır.

Fabrika ve iş hanlarındaki kalorifer tesisatları yaklaşık 15 C - 20 C arasında yakılmalıdır. Kalorifer ile ısınan her bina kalorifer teftiş defteri bulundurmak zorundadırlar.

Teftiş defterinin belediyeden temin edilmesi ve onaylatılması gerekmektedir.

Proje ve Gaz Açma

Sözleşmenizi yaptıktan sonra sertifikalı tesisatçı firmanız, İGDAŞ'tan gaz açılışı için randevu alır. Randevu günü İGDAŞ yetkili mühendisi, firma mühendisi ile dairenize gelerek tesisatınızın uygunluğunu kontrol eder.

Tesisatınızın İGDAŞ teknik şartnamesi'ne uygun olması durumunda gaz açma işleminiz yapılır ve gaz açma uygunluk belgesi verilir ( bir nüshası sizde kalır ).

Tesisatınızın İGDAŞ teknik şartnamesi'ne uygun olmaması durumunda gaz açma işleminiz yapılmaz. İGDAŞ tarafından " DOĞALGAZ UYGUNLUK BELGESİ " verilmeden hiçbir şekilde gaz kullanılamaz.

Kombi

Doğalgaz ve LPG ile çalışabilen, hem ısınma ihtiyacı ve hemde sıcak kullanım suyu ihtiyacını karşılayabilen, bu sebeple ayrı bir şofbene ihtiyaç duyulmayan cihazlardır.

Kombi kelimesi ingilizceden dilimize geçmiştir. İngilizcede kombi ( Combi , Combined “Birleşik” ) anlamına gelmektedir.

Kombi cihazı 20kw kapasiteden başlayarak 100kw kapasiteye kadar tek bir cihazda toplanabilmektedir. 100kw ve üzeri kapasitelerde kaskad denilen yanyana bağlanarakta çalışabilmesi mümkündür. Bu nedenle ısıtabileceği alanı sınırlamak doğru olmaz. 60m2 den başlayarak 30.000m2 ve üzerine kadar kombi cihazları ile merkezi ısıtma sistemleri kurmak mümkündür.

Kombi hafif ve küçük boyutlara sahiptir, Kolaylıkla taşınabilir duvara asılabilir.

Kombi cihazları sessizdir ve montajları çok kolaydır.

Kullanıcısına bağımsız ısınma konforu yaşatır.

Kaskad bağlantılarda ciddi tasarruf sağlar.

Kombiler 3 tiptir.

1 - Bacalı Kombiler ( Çoğu gaz dağıtım şirketi tarafından istenmeyen cihazlardır )
2 - Tam Hermetik Kombiler ( Standart üretimde olan kombilerdir )
3 - Yarı Hermetik Kombiler ( Artık piyasada bulmak mümkün değildir )

Günümüz kombileri tam elektronik ateşleme sistemine sahiptir. Dolayısıyla kombi ayarı bir kez yapıldıktan sonra ek bir ayara gerek kalmaz ve çok konforludurlar.

Günümüz kombileri elektronik teknolojisininde beraber gelişimi ile mikro işlemcili yapıya sahiptirler. Kullanıcının kullanım huylarını öğrenebilen, tam alev modülasyonu yapabilen, haftanın günlerine hatta günün farklı dilimlerine dahi programlanabilen kombiler günümüz piyasasında satıştadır.

Klima

Klimalar insanların daha rahat ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. konutlardan araçlara, işyerlerinden eğitim mekanlarına kadar bütün alanlarda kullanılıyorlar.

Teknolojideki gelişmelerle bütünleşen klimalar olabildiğince ekonomik ve sessiz hale geldi. Elektrik harcamaları ve bakım maliyetleri azaldı. yeni cihazlarda az enerji harcanarak çok kaliteli hava elde edilmektedir. ısıtma ve soğutma özelliklerinin yanısıra teneffüs ettiğimiz havayı kötü koku ve partiküllerden arındırarak temizlemektedirler.

Klimalarda uygulanan elektrostatik ve karbon filtreleme yöntemlerine antifungus kaplama özelliği de eklenerek sterilizasyon artırılıp hava kalitesi yükseltildi. uzaktan kumanda sistemine kazandırılan ı feel (hissediyorum) özelliği sayesinde klimanız ortamın ısı derecesini sizin ısı ihtiyacınıza göre en yakın değerlerde dengeleyebilmektedir.

Sağlık koşullarına ideal uygun ısıtma ve soğutma sağlayan klimalar ısı pompası özelliği ile 0 c nin üstündeki sıcaklıklarda çok ekonomik ısıtma temin ederler. havadaki nemi alarak uygun konfor koşullarını oluştururlar. otomatik sıcaklık kontrolü ile ortamın ısısını ölçerek arzu edilen sıcaklık derecesi elde edilene kadar çalışmayı sürdürerek dış hava şartlarına karşın iç ortamdaki ısıyı hareketsiz tutarlar. otomatik ve mekanik hava yönlendirme kanatçıkları sayesinde havayı sağa sola, aşağı yukarı homojen bir şekilde dağıtırlar.

Böylece klimadan kaynaklanan rahatsızlıklar da önlenmiş olur. fuzzy konumunda mikroişlemci kontrolü ile kullanıcı alışkanlıklarını belirleyerek sıcaklık ayarı ve fan hızı tercihini hafızadan yapabilmektedir. antibakteriyel filtreler kullanıcı tarafından hiçbir güçlük çekilmeden sökülüp yıkanabilir biçimde tekrardan tasarlanmıştır. sleep (uyku) konumunda uyku için uygun konfor koşulları oluşturularak ortam ısısı 7 saate kadar kontrollü olarak azaltılıp artırılmaktadır. Ortamın ısı değerini kumandadan öğrenebilmekteyiz.

MEKANİK

VRV Klima Sistemleri

VRV; Variable Refrigerant Volume kelimelerinin baş harflerinden oluşan VRV, değişken debili soğutucu akışkan hacmi klima sistemi olarak dilimize çevrilebilir. Hem VRV, hem de VRF sistemler aynı teknolojik sistemler olup ayrı markalar tarafından kullanılırlar. VRV sistemlerde havayı işleyen belli bir sayıya kadar iç ünite (48 adete kadar) modüler bir dış dondens üniteye bağlanır.

VRV Klima Sistemi; Bir dış ünite ile, gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli klima sistemleri. Gerektiği kadar soğutucu akışkan doğru fa ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan iç üniteye sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanır. Soğutucu akımı inverter ontrollü bir kompresör veya kompresörlerle varyasyonlandırılarak, havası şartlandırılmış mekanlara göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır.

Yerden Isıtma

Evinizde,iş yerinizde ve yaşadığınız her yerde konforu artıracak ve enerji giderlerinizi azaltacak Kablolu Zeminden Isıtma , Sulu (borulu) Yerden Isıtma, Isı Pompası , Karbon döşemeden ısıtma,Cami Halı Altı Isıtma , Duvardan Isıtma ve Serinletme , Alüminyum Radyatör ,Merkezi Vakum Süpürge , Elektrikli yerden ısıtma , hamam ısıtma , duvardan ısıtma , tavuk çiftliği ısıtma , sera ısıtma , Solimpeks güneş enerjisi , Sıcak Su Sistemleri ve Isıtma Otomasyonlarını güvenli sağlıklı ve ekonomik olarak ilk elden 24 yıllık tecrübe ve bilgi birikimimizle size sunuyoruz. Yerden ısıtma bilinenin aksine oldukça sağlıklı bir sistemdir.Toz kaldırma ihtimali çok zor olduğundan özellikle toza alerjisi olanlar için mükemmel bir ısıtma sistemidir.

Kazan Sistemleri

İÇERİK HAZIRLANIYOR...

Havalandırma

Kapalı mekanlardaki havanın kullanılması, hava içerisindeki oksijen oranının azalmasına neden olur. Bunun sonucunda mekandaki hava kalitesi canlılar için yaşanabilir ortam şartlarından uzaklaşmaktadır.

Bu gibi durumlarda:

Sıcaklık artışında terleme
Sıcaklık düşmesinde üşüme
Nem azalmasında ciltte kuruluk
Nem artışında cilt solunum yavaşlaması
Oksijen miktarının azalmasında solunum güçlüğü gibi sorunlar oluşmaktadır
İnsan vücudunun ihtiyacı olan oksijen normal solunum ile alınamadığında ise:

Kandaki basınç yükselir
Solunum ve kan dolaşımı artar
Baş ağrısı ile birlikte vücutta yorgunluk başlar
Bu belirtiler, solunmakta olan hava içerisindeki oksijen miktarının % 21 seviyesi altına düştüğünün göstergesidir.

Bu sorun, faliyete uygun havalandırma sistemleri nin kurulması ve ortam havası oksijen miktarının minimum %21 seviyesine yükseltilmesi ile çözülecektir.

Sanayi Doğalgaz Sistemleri

İÇERİK HAZIRLANIYOR...